HABECOLLIE

Habecollie on šotimaalt pärit väga vana britikarjakoera tőug. Habecolliede täpne ajalugu pole teada, kuna nad kuulusid karjastele, kes elasid mägedes.

Enamus habemikke on enesekindlad, õnnelikud, rőőmsameelsed ja mőistvad. Oma õnnelikkust väljendavad nad tihti koha peal üles-alla hüppamisega. Nad on kindlad, et on kőigi poolt teretulnud ja külalisi ootab tavaliselt suur karukallistus ja musi habemikult.

Tõug vajab inimese lähedust ning ei talu üksindust. Saab suurepäraselt hakkama teiste koerte ja muude lemmikloomadega ning lastega.

Valvekoeraks habecollie kindlasti ei sobi.
Habemikel on dominantne instinkt karjatada.

Iga potentsiaalne omanik peaks teadma, et habemikud on suht iseseisvad ning omanikud peavad näitama piisavalt dominantsust, et hoida koera kontrolli all. Nad on väga intelligentsed ja őpihimulised. Ning igavuse korral väga nutikad pahandusi välja mõtlema.

Kuigi nad on väga energilised koerad, on nad toas rahulikud.

Neile meeldib oma inimesega kõike koos teha.Sobivad väga hästi erinevateks kiirus- ja osavusvőistlusteks, nagu näiteks agility, sõnakuulelikkus, flyball, doggydance jt. Samas on nad head teraapiakoerad

Habecolliedel on nii alus- kui pealiskarv. Pealiskarv on sirge, langev, karm, tugev ja rikkalik, aluskarv aga pehme ja tihe. Vajavad iga nädala tagant põhjalikku harjamist. Tuleb arvestada, et kõik liiv, oksad ja muda jääb karvadesse ning  märja ilmaga tuleb pesta iga kord käppasid, kõhualust ja nägu.

Karva värvus võib olla pruun, sinine või mustast hallini, koos valgete märgistega.

Habecollie on fantastiline koer neile, kes teda armastavad. Kuigi ta pole kőigi jaoks täiuslik, on see tőug ainulaadne oma vőimetes ja ilus.

Habecollie piltHabecollie pilt Habecollie pilt