Bordercollie pilt
Šoti koer – Bordercollie Rey

Bordercollie on pärit Inglismaa ja Šotimaa piirilt. Mägistel aladel olid lambad tihti poolmetsikud ja koer pidi töötama neist piisavalt kaugel, et neid mitte hirmutada. Samuti kasutab bordercollie karjatamiseks oma silmi erinevalt paljudest teistest tõugudest, kes kasutavad lammaste ajamiseks haukumist või liikumist. Šoti poeet James Hogg on öelnud: „Ilma karjase koerata ei oleks kogu Šoti avatud mägine maa väärt kuuepennistki.“ Bordercollie on loodud töötama mägistel aladel, kogudes lambaid mäenõlvadelt või ajades neid ühelt karjamaalt teisele. Ta on väga vastupidav ja täpne, kuulates oma peremehe igat käsklust.

Bordercollie on väga aktiivne tõug, kes ei sobi kindlasti diivanikoeraks. Ta tahab teha tööd, olgu selleks siis lammaste karjatamine, agility, kuulekus või mis iganes tegevus, kus ta saab oma aju kasutada. Talle ei piisa vaid jalutuskäigust. Bordercolliet peetakse maailma kõige targemaks koeraks. Iseloomult on ta malbe ja sõbralik, aga kindlasti pole ta koer, kes sobib igaühele. Kui talle ei pakuta piisavalt tegevust, siis leiab ta seda endale ise. Bordercollie sobib ainult aktiivsele inimesele.

Bordercolliesid on erinevaid värvusi, aga valge ei tohi kunagi olla domineeriv. Neil on kaks karvatüüpi: mõõduka pikkusega ja lühike. Pikem karv vajab rohkem kammimist kui lühike, aga üleüldiselt ei ole bordercollie kasuka hooldamine keeruline ja väga aeganõudev.

LISAINFO: Anni Renno /  annirenno@gmail.com / tel nr 56481945